معرفی طب سوزنی

معرفی طب سوزنی

طب سوزنی روش درمانی قدیمی برای مشکل امروزی است. این روش عموما یک روش درمانی غیرسنتی برای کمر درد و گردن درد در نظر گرفته می شود. با وجود اینکه اغلب مواقع طب سوزنی اولین گزینه درمانی برای کمر درد و ….نیست، تعداد زیادی از بیماران و پزشکان از آن به عنوان ابزاری برای کاهش کمردرد و ….. استفاده می کنند

طب سوزنی بخشی از نظام درمانی است که با قدمتی دیرینه، بیش از هزاران سال پیش در چین ابداع شد و اکنون در کلینیک طب سوزنی در بسیاری از نقاط جهان به کار برده می‌شود. این درمان یکی از پایه‌های اصلی طب چینی به شمار می‌رود، در این روش متخصص طب سوزنی، سوزن‌های بسیار باریک و ظریفی به منظور تحریک فرایند خود درمانی در نقطه‌های خاصی از بدن فرو برده می‌شود. انرژی گذرنده (چی) از سراسر بدن در نقطه‌های متعددی موسوم به نقاط طب سوزنی انباشته می‌شود یا افزایش می‌یابد. متخصص طب سوزنی با فرو کردن سوزن‌ها درون این نقاط گوناگون به این انرژی دست می‌یابد و سعی می‌کند مانع سر راه آن را برطرف کند و آن را به جریان بیاندازد یا انرژی به پایان رسیده را از نو انباشته کند. به علاوه گذرگاه‌ها در عین این که تا سطح بدن بالا می‌آیند، در اعماق اندام‌های داخلی نیز جریان دارند. در نتیجه دکتر طب سوزنی می‌تواند از راه نقاط فرو کردن سوزن واقع در سطح بدن به اندام‌های داخلی نیز دست یابد.

لازم به ذکر است که دکتر طب سوزنی، سوزن‌ها را مانند “دارو” به کار نمی‌گیرد، بلکه با فرو کردن سوزن در نقاط مناسب فرایند التیام‌بخشی خود بدن را تحریک می‌کند. بنابراین می‌توان متخصص طب سوزنی را به مثابه تسهیل کننده‌ی این فرایند در نظر گرفت، به خاطر داشته باشید که بدن خود بیمار نقش اصلی درمان را به عهده دارد. در ادامه به اختصار مراحل یافتن متخصص و کلینیک طب سوزنی مناسب را شرح می‌دهیم:

این روش درمانی در سال‌های اخیر به شهرتی روز افزون دست یافته است، بنابراین احتمالاً در میان اطرافیانتان‌ فردی وجود دارد که پیش از این روش استفاده کرده باشد. یکی از بهترین راه‌های یافتن یک متخصص طب سوزنی مناسب، پرس‌وجو و گرفتن معرفی‌نامه از آشنایی است که این روش را برای درمان مشکلاتی مشابه مشکل شما امتحان کرده باشد.
چنانچه نتوانستید از نزدیکانتان کمک بگیرید یا موردی مشابه مورد خود پیدا نکردید، اینترنت منبع مناسبی برای یافتن دکتر طب سوزنی به شمار می‌رود، به خصوص اگر در جستجوی متخصصی با تبحر خاص در یک زمینه هستید.